Aktualności / News

Zapowiedź #EJC2015

7 luty 2014

Już 26 marca rozpocznie się wielkie święto miłośników Badmintona: Mistrzostwa Europy Juniorów, turniej ściągający czołówkę europejskich zawodników. Rozgrywki trwać będą od 26 marca do 4 kwietnia i rozegrają się w hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Zawody organizowane są przez lubińskie stowarzyszenie Sport-Art, jednak pod patronatem Europejskiej Federacji Badmintona, która to, wybierając Lubin na miejsce Mistrzostw Europy, doceniła i wyróżniła miasto, zmieniające się na czas zawodów w stolicę badmintona. Peter Tarcala, dyrektor sportowy Europejskiej Federacji Badmintona, wyraził ogromne zadowolenie z rekordowej liczby zgłoszeń:

  • To wspaniałe osiągnięcie. Pokazuje to, że rozgrywki badmintona juniorów stają się coraz ważniejsze, warte inwestowania i skupiania uwagi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc ogłosić rekordową liczbę 34 zgłoszeń do Polski.

    Peter TarcalaDyrektor sportowy Europejskiej Federacji Badmintona

W turnieju weźmie udział ponad 600 uczestników z 34 krajów: Anglia, Armenia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Romania, Rosja, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy.