Aktualności / News

Najlepsi z Europy przyjadą do Lubina.

Kopenhaga, Helsinki, Glasgow, Milan, Ankara, a w tym roku Lubin będzie miejscem rozgrywek Mistrzostw Europy Juniorów w Badmintonie. Już 26 marca to nasze miasto stanie się europejską stolicą badmintona. Odbywające się co dwa lata zagoszczą po raz trzeci w Polsce i będzie to największa impreza rangi międzynarodowej w historii Lubina. Turniej potrwa 10 dni i będzie podzielony na rywalizację drużynową: 26 – 30 marca oraz indywidualną: 30 marca – 4 kwietnia, a odbędzie się w nowej hali widowiskowo-sportowej RCS.

Organizatorzy mogą poszczycić się rekordową liczbą zgłoszeń 34 krajów z całej Europy, które zapowiadają bardzo duży turniej. Do Lubin przyjedzie ponad 500 zawodników wraz ze sztabem szkoleniowców, trenerów, sędziów i gości, co daje dużą liczbę międzynarodowych przyjezdnych. Peter Tarcala, dyrektor sportowy Europejskiej Federacji Badmintona, wyraził ogromne zadowolenie z ogromnej liczby zgłoszeń: „To wspaniałe osiągnięcie. Pokazuje to, że rozgrywki badmintona juniorów stają się coraz ważniejsze, warte inwestowania i skupiania uwagi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, mogąc ogłosić rekordową liczbę 34 zgłoszeń do Polski.” W zawodach wezmą udział kraje, takie jak: Anglia, Armenia, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy. Warto podkreślić, że impreza jest świetną promocją Lubina i okolic w Europie.

W ostatnich rozgrywkach w Ankarze medale zostały podzielone między Niemców, Duńczyków, Holendrów, Bułgarów i Francuzów. W tym roku może się to zupełnie zmienić, ponieważ w rankingu europejskich juniorów BE wysoko znajdują się Turcy – numerem jeden w męskich singlach jest Muhammed Ali Kurt, na drugim miejscu plasuje się zwycięzca styczniowych rozgrywek Li-Ning Polish Junior 2015 w Lubinie – Francuz Toma Junior Popov, a trzecie należy do Hiszpana Luisa Enriuque Peñalvera. Natomiast wśród dziewcząt najlepsza w singlach jest Hiszpanka Clara Azurmendi, na drugim miejscu znana z Li-Ning Polsh Junior Chorwatka Maja Pavlinić, a trzecia Niemka Yyonne Li. W mikstach prowadzą Turcy, Niemcy oraz Szkoci. Poprzednie turnieje wyłaniały przyszłych mistrzów świata – na przykład Carolinę Martin czy Viktora Axelsena, dlatego warto śledzić rozgrywki młodzików.

Turniej organizowany jest przez lubińskie stowarzyszenie "Sport-Art" oraz Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe pod patronatem Europejskiej Federacji Badmintona, która, wybierając Lubin na miejsce rozgrywek, doceniła i wyróżniła miasto.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportowej rywalizacji, chcących zobaczyć najlepszych graczy badmintona w Europe do hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie. Wejście na eliminacje i ćwierćfinały jest bezpłatne. Więcej informacji na stronie www.polish-international.pl

Rywalizacja drużynowa:
26, 27, 28 marca – eliminacje i ćwierćfinały, wejście bezpłatne
29 marca – półfinały, bilety na ticketpro.pl
30 marca – finały, bilety na ticketpro.pl
Rywalizacja indywidualna:
31marca, 01, 02 kwietnia – eliminacje i ćwierćfinały, wejście bezpłatne
3 kwietnia – półfinały, bilety na ticketpro.pl
4 kwietnia – finały, bilety na ticketpro.pl