Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów w badmintonie Lubin 2015 rozpoczęte!

Mistrzostwa Europy Juniorów w badmintonie Lubin 2015 rozpoczęte!

W czwartek, 26 marca ruszył badmintonowy maraton na hali RCSu w Lubinie. Mistrzostwa Europy Juniorów rozpoczęła rywalizacja drużynowa, która potrwa do poniedziałku. 34 reprezentacje podzielone zostały na 8 grup (6 grup po 4 drużyny i 2 po 5), a awans do ćwierćfinału wywalczy zwycięzca każdej z nich.

Faworyci bez wpadek

W porannej sesji kibice mieli okazję oglądać faworyzowanych Duńczyków, a także Holendrów, którzy bez najmniejszych problemów, błyskawicznie poradzili sobie z przeciwnikami. Pięciomeczowe starcia z odpowiednio Armenią i Grecją trwały poniżej dwóch godzin, a dominacja faworytów i prowadzenie nawet przez moment nie były zagrożone. Równie dobrze zaprezentowali się: Francuzi, Anglicy i Niemcy wygrywając odpowiednio ze Słowenią, Islandią i Austrią. Zdecydowanie najsłabszą dyspozycję spośród wszystkich rozstawionych ekip pokazała reprezentacja Hiszpanii, która rzutem na taśmę wywalczyła zwycięstwo z badmintonowym kopciuszkiem, Cyprem. Trenowani przez Katarzynę Krasowską wyspiarze prowadzili już 2-1, by wypuścić wygraną z rąk za sprawą słabszych występów dwójki męskiej oraz pary mieszanej.

Polacy do przodu, choć w kratkę

Rywalizująca w Grupie 3 Polska, w swoim pierwszym meczu trafiła na Litwę. Dobry start był absolutnie kluczowy w turnieju gdzie tylko zwycięstwo w grupie premiowane jest awansem do następnej rundy. Polacy rozpoczęli mocnym uderzeniem w wykonaniu Joanny Stanisz, która bez problemu, w dwóch setach pokonała Vytaute Fomkinaite. O wiele gorzej zaprezentował się Krzysztof Jakowczuk w grze pojedynczej panów. Jego przeciwnik, Laurynas Sparnauskis zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie wychodził na prowadzenie, którego pomimo starań Polak nie był w stanie odrobić. Przy stanie meczu 1-1 na korcie pojawiły się deble pań, a następnie panów. Młodziutka para, Dąbczyńska/Goszczyńska potwierdziła świetną dyspozycję i szybko poradziła sobie z przeciwniczkami. Równie dobrze pokazali się panowie, Biernacki/Szydłowski zapewniając tym samym gospodarzom zwycięstwo na początek turnieju. Przy rozstrzygniętym wyniku formalności dopełniła jeszcze dwójka mieszana, Świerczyńska/Śmiłowski, która przypieczętowała wygraną Polaków.

Grają rywale

W innych meczach również nie brakowało emocji. Szwajcaria zwyciężyła grającą powyżej oczekiwań Estonię, a Portugalia poradziła sobie z Łotwą. Inny reprezentant Skandynawii, Norwegia, uległ Rumunii. Dobrą dyspozycję zaprezentowali Szkoci pokonując Bułgarię. W jednym z najbardziej zaciętych meczów Szwecja okazała się lepsza od Chorwacji. O godzinie 18:00 rozpocznie się trzecia, ostatnia sesja meczów w pierwszym dniu turnieju. Po raz pierwszy zobaczymy w akcji grupy 5 i 6 z rozstawionymi Rosją oraz Turcją. Drugi dzień turnieju startuje o godz. 9:00

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały