Aktualności / News

Polacy z drugą wygraną!

Faza meczów grupowych podczas drużynowej części Mistrzostw Świata Juniorów w badmintonie zmierza ku końcowi, a reprezentacja Polski imponuje znakomitą dyspozycją. Polacy, bez straty seta rozprawili się z Islandią i jutro o zwycięstwo w grupie zagrają z niepokonanymi Niemcami.

Starcie z Islandią otwarli singliści, a Krzysztof Jakowczuk zaprezentował się o wiele lepiej, niż podczas wczorajszej niespodziewanej porażki z reprezentantem Litwy. Zwycięstwo na początek ustawiło cały mecz. Joanna Stanisz rozpoczęła mocnym uderzeniem i pierwszego seta wygrała do 4. W drugim jej rywalka doznała groźnie wyglądającej kontuzji kolana i musiała poddać pojedynek. Nieco mniej jednostronny przebieg miał mecz deblistów. Aleksander Jabłoński i Paweł Śmiłowski wygrali odpowiednio do 15 i 18 zapewniając tym samym naszej reprezentacji minimum drugie miejsce w grupie 3. Na korcie pojawiły się deblistki, które grając bez presji pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 18 punktów w dwóch setach. Dzieła dopełniła para mieszana. Magdalena Świerczyńska i Paweł Szydłowski wygrali do 16 i do 11 pieczętując tym samym pozornie łatwe zwycięstwo Polaków. Naszymi rywalami w meczu o pierwsze miejsce i awans do ćwierćfinału będą doskonale dysponowani Niemcy.

Rywalizacja w innych grupach trwa. Po dwa mecze mają już za sobą m.in. Hiszpanie, którzy po ciężkiej przeprawie z Cyprem, łatwo, 5-0 ograli Rumunię. Cypryjczycy zaliczyli powtórkę z rozrywki i po raz kolejny przegrali mecz pomimo prowadzenia. Tym razem lepsi od nich okazali się Irlandczycy i to oni powalczą z Hiszpanią o prymat w grupie 8. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Holandii z Finlandią, które rywalizują w grupie 8. Obydwie drużyny są po dwóch kolejkach niepokonane, a dobra forma Finów może sprawić faworyzowanym zawodnikom z półwyspu iberyjskiego sporo kłopotów.

Do późnego wieczora drugiego dnia turnieju wszystkie drużyny będą miały za sobą po dwa mecze. O godz. 12:30 rozpoczęły się starcia w grupach 1 i 4. Ze szczególną uwagą obserwować będziemy rozstawionych faworytów z Danii i Francji.

Autor: Dawid Biały