Aktualności / News

Wystartował turniej indywidualny

Hiszpania wywalczyła złoto w drużynowych zmaganiach podczas Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie, a już kilka godzin później zawodnicy wrócili na korty by rywalizować o tytuł Mistrza w turnieju indywidualnym. Do rywalizacji w pięciu klasycznych badmintonowych konkurencjach przystąpiło ponad 300 zawodników, a zwycięzców w każdej z nich poznamy w Wielką Sobotę.

Wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się od gier mieszanych. Warto odnotować, że z turniejem pożegnali się reprezentujący Szkocję Adam Hall i Julie MacPherson, którzy ulegli Duńczykom, Mathiasowi Bay-Smidt oraz Marie Steffensen, a także Rosjanie Aleksandr Vasilkin i Kristina Virvich od których lepsza okazała się czeska para, Lukaś Holub i Denisa Sikalova. Polacy nie zawiedli i w komplecie zameldują się w meczach kolejnej rundy. Paweł Śmiłowski i Magda Świerczyńska zmierzą się ze Słowakami, Milanem Dratvą i Katariną Sariscanovą, a Przemysław Szydłowski z Joanną Stanisz trafią na niezłych Anglików, Jamesa Farmera i Miu Lin Ngan.

Meczów singlistów oraz singlistek Polacy z całą pewnością nie zaliczą do udanych. Liderzy kadry Polski, Krzysztof Jakowczuk i Joanna Stanisz nie zdołali pokonać swoich przeciwników i wywalczyć awansu. Ich pogromcami okazali się odpowienio, Duńczyk Rasmus Gemke i Holenderka, Alida Chen. Pozostali Polscy zawodnicy mierzyli się z wyżej rozstawionymi przeciwnikami i żaden z nich nie sprawił miłej niespodzianki. Dalsza rywalizacja w grze pojedynczej pań i panów toczyć będzie się już bez biało – czerwonych akcentów. Bezproblemowy awans wywalczyli rozstawieni z najwyższymi numerami, Niemiec Max Weisskirchen, Francus Toma Junior Popov, a także Hiszpanka Clara Azurmendi oraz Dunka Mia Blichfeldt. Z szansami na medal pożegnały się m.in.: Angielka, Ira Banerjee oraz Chrowatki, Dototea Sutara i turniejowa trójka Maja Pavlinić.

Gra podwójna szczęśliwie była dla Polaków bardziej udana. W kolejnej rundzie debla zobaczymy aż cztery pary reprezentujące biało – czerwonych. Wśród panów awans wywalczyli Aleksander Jabłoński i Adam Śmiłowski, a także Mateusz Biernacki i Przemysław Szydłowski. Obydwie pary mają realne szanse na wygrane w jutrzejszych meczach. Wśród pań, emocjonować będziemy się grą Magdaleny Koniecznej i Kornelii Marczak, a także Wiktorii Dąbczyńskiej w duecie z Aleksandrą Goszczyńską. Te drugie zmierzą się z bardzo silną dwójką francuską, Verlaine Faulmann i Anne Tran.

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały