Aktualności / News

Poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju indywidualnego

Pierwsza sesja czwartkowej rywalizacji podczas Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie wyłoniła ćwierćfinalistów turnieju indywidualnego. Aż 13 krajów będzie reprezentowanych na tym poziomie rozgrywek. Wśród szczęśliwej trzynastki jest również Polska, której honoru będą bronić debliści, Aleksander Jabłoński i Paweł Śmiłowski.

1/8 finału była znakomita w wykonaniu Duńczyków. Nie dość, że ich reprezentanci zaprezentują się w ćwierćfinałach wszystkich pięciu konkurencji, to jeszcze w każdej z nich mają aż dwie medalowe szanse. W grze mieszanej Mathias Bay-Smidt i Marie Steffensen zmierzą się z Francuskim duetem, Alexandre Hammer i Anne Tran, a Frederik Sogaard Mortensen i Sara Lundgaard podejmą Turków, Meliha Turguta i Fatmę Nur Yavuz. W meczach singlistów z udziałem Duńczyków możemy spodziewać się elektryzujących pojedynków. Rasmus Gemke zmierzy się z rewelacyjnym Turkiem, Muhammedem Ali Kurtem, a Anders Antonsen spróbuje zrewanżować się Luisowi Enrique Penalverowi za porażkę w turnieju drużynowym. Wśród pań również czeka nas Duńsko Hiszpański pojedynek. Julie Jakobsen zagra z Clarą Azurmendi. W innym meczu rozstawiona z dwójką Mia Blichfeldt podejmie Estonkę Kristin Kuubę.

Reprezentanci Polski zaprezentowali się dzisiaj na kortach trzykrotnie i w dwóch przypadkach musieli pogodzić się z porażką. Paweł Śmiłowski i Aleksander Jabłoński byli jedynymi, którzy zdołali wywalczyć awans do kolejnej rundy, ale również oni długo męczyli się ze swoimi przeciwnikami. Młodzi Szkoccy bracia Grimley zdołali wyrwać Polakom jednego seta. Na szczęście nasi najlepsi debliści nie pozwolili na nic więcej. Mateusz Biernacki w duecie z Pawłem Szydłowskim zaprezentowali się nieźle w meczu z faworyzowanymi Francuzami, Tomą Juniorem Popovem i Thomasem Vallez. Pomimo zwycięstwa w drugim secie nie zdołali jednak sprawić niespodzianki.

Poza Duńczykami z pierwszej sesji czwartkowych gier mogą być zadowoleni również: Francuzi, Anglicy, a także Niemcy. Ci ostatni będą mieli swoich reprezentantów w kolejnej rundzie każdej z konkurencji. Anglicy są faworytami w grach podwójnych. Debel panów, a także dwa deble pań mają wielkie szanse na medal, a Ben Lane z Jessicą Pugh w grze mieszanej to murowany kandydat do złota.

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały