Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) – Lubin 2016 – Dzień 2

Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) – Lubin 2016 – Dzień 2

Rozgrywane w Lubinie Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych (U17) w badmintonie rozkręcają się. Drugi dzień rywalizacji w turnieju drużynowym przyniósł wiele ciekawych rozstrzygnięć, a część ekip wykonała niezbędne kroki w kierunku ćwierćfinałowego awansu. Po raz kolejny znakomitą formą błysnęli Polacy, którzy rozgromili Chorwację.

Drugi dzień, druga wygrana

Reprezentacja Polski po udanej inauguracji i pokonaniu Cypru, trafiła na Chorwację, która wczoraj musiała uznać wyższość Niemców. Biało – czerwoni od razu narzucili rywalom swoje warunki i błyskawicznie rozstrzygnęli na swoją korzyść dwa starcia w grze pojedynczej. Dzisiejszy solenizant, Adam Szolc pokonał Lukę Bana, a chwilę później z Luciją Trgovać poradziła sobie Wiktoria Dąbczyńska. Zarówno deble, jak i mikst zaprezentowały się równie dobrze i gospodarze turnieju mogli świętować drugie z rzędu zwycięstwo "do zera". Najwięksi grupowi rywale Polaków, Niemcy mierzyli się z Cypryjczykami i tutaj również nie było niespodzianki. Wyspiarze, podobnie jak we wczorajszym meczu z Polską nie postawili twardych warunków i ulegli gładko, 0 – 5. W „polskiej” grupie mamy więc dwie ekipy z kompletem wygranych i o ćwierćfinałowym awanse zadecyduje zapowiadające się elektryzująco bezpośrednie starcie. Mecz Polska – Niemcy rozpocznie się w sobotę o godz. 18:00.

Na pozostałych kortach również wiele się działo. W porannej sesji meczów grupowych poza Polską i Niemcami świetną dyspozycję zaprezentowały Anglia, a także Finlandia, która błyskawicznie pokonała Łotwę. Więcej emocji dostarczył mecz rozstawionej Turcji ze Szkocją. Za sprawą rewelacyjnych braci Grimley Szkoci wyszli na prowadzenie 2-0. Chwilę później singlistka Busra Unlu wywalczyła punkt kontaktowy, jednak na korcie znów pojawili się Matthew i Christopher Grimley. Pewnie pokonali rywali i już nawet wygrana w deblu żeńskim nie pozwoliła Turcji na odwrócenie losów meczu. Pierwsza duża niespodzianka turnieju stała się faktem.

W popołudniowej sesji zobaczyliśmy łatwe zwycięstwa Duńczyków, Holendrów, a także Rosjan, którzy dzień wcześniej długo męczyli się z Węgrami. Czesi zostali mocno przetestowani przez Ukrainę, ale pomimo bardzo wyrównanej walki dopisują do swojego konta kolejne zwycięstwo. W sobotę o wyjście z grupy zagrają z Rosją.

Drugi dzień rywalizacji zakończyły cztery mecze sesji wieczornej. Francuzi uporali się z Litwą, a Estończycy z Izraelem. Sporo emocji przyniosło starcie Irlandii z Austrią, gdzie finalnie nieco lepsi okazali się ci pierwsi.

Sobotnia rywalizacja startuje o godzinie 10:00 i wyłoni pary ćwierćfinałowe. Starcie Polaków z Niemcami rozpocznie się o 18:00.

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały

Foto: Kamila Tworek