Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Lubin 2016 – Poznaliśmy półfinalistów

Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Lubin 2016 – Poznaliśmy półfinalistów

Turniej drużynowy podczas rozgrywanych w Lubinie Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie zbliża się do finałowych rozstrzygnięć. W niedzielny poranek rozegrano ćwierćfinałowe mecze i w walce o najwyższy stopień podium zostały już tylko cztery najlepsze ekipy.

Rozstawieni z jedynką Duńczycy trafili na Czechów, którzy wcześniej wyeliminowali z turnieju faworyzowaną Rosję. Wszyscy, którzy liczyli na kolejną niespodziankę w ich wykonaniu początkowo mogli czuć się zawiedzeni. Dania narzuciła swój styl gry i błyskawicznie wyszła na prowadzenie. Później jednak do akcji wkroczył rewelacyjny Jan Louda, który zapewnił punkty dla Czech w singlu, a także grze podwójnej. O awansie decydowało starcie deblistek, a na swoją korzyść zdołały rozstrzygnąć je Dunki. Rywalami Duńczyków będą Francuzi, którzy błyskawicznie uporali się z Estończykami. Ci drudzy już w grupowych meczach prezentowali bardzo nierówną formę, tak więc porażka nie jest wielkim zaskoczeniem. Wieczorne, Francusko – Duńskie starcie o finał zapowiada się elektryzująco. W pozostałych ćwierćfinałach również było ciekawe. Turcy mierzyli się ze Szwecją, a Niemcy z Anglią. Szwedzi toczyli ze swoimi przeciwnikami bardzo długie pojedynki. Urywali sety, doprowadzali do gry na przewagi, jednak w końcówkach zawsze brakowało wykończenia i awans zdołali wywalczyć Turcy. Ich półfinałowym przeciwnikiem będą Anglicy, którzy po wpadce w pierwszej grze odrobili straty i pokonali wczorajszych pogromców Biało – czerwonych 3 – 1.

Półfinałowa rywalizacja startuje o godz. 17:00. Wielki finał turnieju drużynowego w poniedziałkowe przedpołudnie. Kilka godzin po zakończeniu zmagań drużyn rusza turniej indywidualny.

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały

Foto: Agata Bończak