Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Dania i Anglia w finale turnieju drużynowego.

Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Dania i Anglia w finale turnieju drużynowego.

Cztery dni intensywnej rywalizacji podczas rozgrywanych w Lubinie Mistrzostw Europy Juniorów w badmintonie doprowadziły do wyłonienia finalistów turnieju drużynowego. O najwyższy stopień podium zawalczą dwie najwyżej rozstawione reprezentacje. Dania zmierzy się z Anglią.

Półfinały rozpoczęła gra dwójek mieszanych. Zarówno w jednym, jak i drugim meczu mieliśmy do czynienia z długimi, wyrównanymi starciami. Trzysetowe batalie rozstrzygali na swoją korzyść odpowiednio Anglicy, oraz Duńczycy, dając tym samym swoim drużynom przewagę psychiczną. Następnie na kortach pojawili się singliści oraz singlistki. Rewelacyjny Anglik Johnnie Torjussen w dwóch szybkich setach pozbawił złudzeń Kubilaya Sadiego. Równie pewne zwycięstwo zaliczyła Dunka Michelle Skodstrup. Dwóch największych faworytów turnieju było o krok od awansu. Pierwsi zapewnili go sobie Anglicy za sprawą Abigail Holden, która poradziła sobie z Busrą Unlu. Turcy byli bliscy odpadnięcia z rywalizacji już na etapie gier grupowych, tak więc trzecie miejsce jest i tak dla nich wielkim osiągnięciem. Jeśli chodzi o drugiego finalistę, to na jego wyłonienie trzeba było poczekać nieco dłużej. Francuz Arnaud Merkle, który w pierwszym dniu turnieju zaliczył wpadkę w meczu z Irlandczykiem, tym razem był bezbłędny. Jesper Toft nie miał większych szans i Duńczycy musieli zaczekać na rozpoczęcie świętowania. Owo oczekiwanie trwało nieco ponad 30 minut. Tyle potrzebowały duńskie deblistki, aby poradzić sobie z przeciwniczkami. Alexandra Boje i Amalie Magelund Krogh wygrały do 15 i do 17, a Dania oficjalnie została drugim finalistą turnieju drużynowego.

Finałowa rozgrywka rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10:00. Kilka godzin po zakończeniu meczu finałowego drużyn rusza turniej indywidualny.

Komplet wyników: tutaj

Autor: Dawid Biały

Foto: Piotr Bieruta