Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Ruszył turniej indywidualny

Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie – Ruszył turniej indywidualny

Rozgrywane w Lubinie Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie minęły półmetek. Po zakończeniu turnieju drużynowego rozpoczęły się zmagania w zawodach indywidualnych. Do piątku zawodnicy rywalizować będą w pięciu konkurencjach; grze pojedynczej, podwójnej, a także mieszanej.

Eliminacje w turnieju indywidualnym rozpoczął w poniedziałkowe popołudnie mikst. W tej konkurencji reprezentacja Polski liczy bardzo na dwójki Wiktorię Dąbczyńską i Roberta Cybulskiego, a także Izabelę Pajek i Radosława Wróbla. Obydwie biało – czerwone nadzieje bez problemu zapewniły sobie awans do kolejnych rund, jednak starcia z mocnymi przeciwnikami dopiero przed nimi. Swój udział w turnieju zakończyła niestety trzecia Polska dwójka, Karolina Szubert i Łukasz Cimosz, którzy polegli w meczu z Liisą Tannik i Karlem Kertem z Estonii.
Również w poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w pierwszych rundach gry pojedynczej pań oraz panów. Tutaj wielki zawód Polskim fanom sprawił Adam Szolc odpadając zanim jeszcze dobrze się rozgrzał, po błyskawicznej porażce z Rosjaninem Nikitą Fedotovskikhem. Na szczęście o wiele lepiej zagrał Tymoteusz Malik, który pokonał reprezentanta Rumunii, Florentina Gisca. Nasza największa nadzieja w grze pojedynczej, Robert Cybulski poległ w trzysetowej batalii z Belgiem, Julienem Caraggim. Wśród pań również nie było idealnie. Awans do kolejnej rundy bezproblemowo zapewniła sobie nasza faworytka, Wiktoria Dąbczyńska, ale Aleksandra Felska przegrała niestety łatwo z Estonką Mari Ann Karjus. O sporym szczęściu mówić może Wiktoria Adamek, której rozstawiona rywalka ze Szwecji ze względów zdrowotnych musiała poddać mecz.

W rywalizacji deblistów obserwowaliśmy małe odkupienie w wykonaniu Roberta Cybulskiego i Adama Szolca. W mini rewanżu za turniej grupowy udało im się pokonać dwójkę niemiecką i zapewnić sobie spokojny awans. Mniej szczęścia już na etapie losowania mieli młodzi Bartosz Gałązka i Maciej Matusz, którzy trafili na bardzo mocnych Anglików, Hemminga i Torjussena. Faworyzowani Brytyjczycy pokonali naszych w dwóch szybkich setach. W kolejnej rundzie zobaczymy Wiktorię Dąbczyńską i Aleksanndrę Goszczyńską, które łatwo poradziły sobie z reprezentantkami Belgii. Izabela Pajek i Wiktoria Adamek miały o wiele mniej do powiedzenia w starciu z turniejową trójką, Margot Lambert i Vimalą Heriau z Francji.

Rywalizacja w turnieju indywidualnym potrwa do końca tygodnia. W czwartek zostaną rozegrane ćwierćfinały oraz półfinały, a w piątkowy poranek będziemy świadkami finałowych rozstrzygnięć we wszystkich konkurencjach. Relację na żywo do samego końca imprezy prowadzi TV Regionalna.

Autor: Dawid Biały

Foto: Agata Bończak / Kamila Tworek