Aktualności / News

  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) – Dąbczyńska i Goszczyńska w ćwierćfinale!

Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) – Dąbczyńska i Goszczyńska w ćwierćfinale!

Poznaliśmy ćwierćfinalistów turnieju indywidualnego Mistrzostw Europy Juniorów (U17) w badmintonie. Podczas bardzo intensywnej środy w każdej z pięciu konkurencji zawodnicy rozegrali aż dwie rundy. Polska ekipa spisała się niestety mocno poniżej oczekiwań. Została nam zaledwie jedna medalowa nadzieja. Do ósemki najlepszych debli pań awansowały Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska.

Zaczęło się całkiem nieźle. W jednym z pierwszych meczów dwójka mieszana Wiktoria Dąbczyńska i Robert Cybulski gładko pokonała reprezentantów Czech by zapewnić sobie miejsce w najlepszej szesnastce. Były to jednak miłe złego początki. Później byliśmy świadkami porażki rozstawionych Izabeli Pajek i Radosława Wróbla z dwójką Niemiecką, a także Roberta Cybulskiego i Adama Szolca po starciu z Anglikami. Szczególnie drugi rezultat był szczególnie bolesny. Polski duet nie wykorzystał aż trzech lotek meczowych i wypuścił zwycięstwo będące na wyciągnięcie ręki. Polskie humory poprawiły nieco Wiktoria Adamek, a także łatwo radzące sobie z rywalami Dąbczyńska i Goszczyńska, ale kolejne biało – czerwone występy nie były już tak udane. Z turniejem pożegnali się Tymoteusz Malik, a także Wiktoria Dąbczyńska występująca również w kwalifikacjach singlistek. W bezpośredniej walce o ćwierćfinał spory zawód sprawił mikst Cybulski, Dąbczyńska, który niespodziewanie łatwo uległ Rosjanom. Presji nie wytrzymała także Wiktoria Adamek musząca uznać wyższość Margot Lambert z Francji. Miłym zakończeniem trudnego dnia kadry było zwycięstwo Dąbczyńskiej i Goszczyńskiej nad Angielkami. Jeden z meczów zamykających środową rywalizację zapewnił nam tym samym podtrzymanie ostatniej medalowej szansy.

W innych spotkaniach nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Z udział w turnieju zrezygnować musiał ze względów zdrowotnych rewelacyjny Czech, Jan Louda. Jego absencja sprawiła, że szczególnie wśród singlistów na drodze do złota zabraknie jednego z największych faworytów. W kolejnych rundach zobaczymy znakomitych Szkockich bliźniaków, braci Grimley, węgierkę Rekę Madarasz, a także Ukraińską dwójkę mieszaną, która sensacyjnie wyeliminowała reprezentantów Danii. Spośród faworyzowanych Duńczyków nie zobaczymy również Jespera Tofta, który poległ z starciu z Belgiem, Carraggim.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane w czwartkowy poranek, a mecze półfinałowe w godzinach popołudniowych. W piątek poznamy zwycięzców turnieju indywidualnego, a badmintonowy maraton w Lubinie oficjalnie dobiegnie końca.

Komplet wyników: tutaj


Autor: Dawid Biały

Foto: Agata Bończak / Kamila Tworek