Aktualności / News

Polish Youth Team Cup 2018

Polish Youth Team Cup 2018 (Drużynowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2018) jest to towarzyski turniej badmintona, który ma na celu szerokie współzawodnictwo drużynowe. Stanowi ono stymulator działania sekcji badmintona oraz jest okazją do nawiązania szerszej współpracy pomiędzy krajowymi i zagranicznymi klubami. Spotkanie odbędzie się w ramach zgrupowania szkoleniowego kadry narodowej badmintona U13-19.

W turnieju bierze udział 8 drużyn, z których każda liczy ok. 10 zawodników. Do Lubina przyjadą młodzi badmintoniści z Białorusi, Łotwy oraz Słowacji. W przypadku drużyn z naszego kraju, o Puchar Drużynowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów rywalizować będą drużyny z woj. dolnośląskiego i opolskiego oraz kadra narodowa Polski A i B.


Mecze rozgrywane będą w 10 grach: dwa single dziewcząt oraz chłopców, dwa deble dziewcząt i chłopców oraz dwie pary mieszane.
Spotkanie podzielone jest na dwa etapy:
a) etap I – drużyny grają w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”
b) etap II – drużyny zajmujące w grupach:

  • 4 miejsce – grają o 7-8 miejsce;
  • 3 miejsce – grają o 5-6 miejsce;
  • 2 miejsce – grają o 3-4 miejsce;
  • 1 miejsce – grają o 1-2 miejsce.

Turniej odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2018 r. w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym przy Al. Niepodległości 31. Start w poniedziałek (27 sierpnia) o godz. 15:00. Kolejne zmagania rozpoczynają się w kolejnych dniach o godz. 10:00.

Wstęp na halę jest bezpłatny. Ponadto rozgrywki transmitowane będą na kanale YouTube (Badminton Polska TV), dzięki czemu oczy wielu entuzjastów badmintona będą skierowane w tym czasie na nasze miasto.

Relacja zdjęciowa odbędzie się na Facebooku: Dolnośląski Związek Badmintona oraz Lubin Lotka Badminton.

Spotkanie organizowane jest przez Dolnośląski Związek Badmintona przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Starostwa Powiatu Lubińskiego, Polskiego Związku Badmintona oraz Stowarzyszenia „SPORT-ART.”.

Video promujące wydarzenie (YouTube):
https://www.youtube.com/watch?v=loSwWgNdkJA

Facebook:
Dolnośląski Związek Badmintona
Lubin Lotka Badminton